Sıcaklık Rölesi
  100% Güvenli Alışveriş
  0850 333 18 23
  info@pikosis.com.tr
  Sipariş Takibi
  Fiyat Listeleri
  Pikosis Blog
0

Sıcaklık Rölesi

Sargı sıcaklığı belirleme ve belirli bir değer üzerinde kalmasını sağlayan transformatör ve alternatörlerle yapılması gerekir. Bu durumu sağlamak için kullanılan bu sisteme röle denilmektedir. Sıcaklığı kontrol rölesi sargısı ile bir birine yerleştirilmesi ile sekonderinden beslenen küçük ısı görevi gören sıcaklık rölesi işlevini görmektedir. 

Sıcaklık Rölesi Nasıl Çalışır?

Trafonun yağ sıcaklığını ölçer ve yağ sıcaklığın da olduğu gibi kapanmakta olan kontak siteminin alarm verir ve açmasını sağlar. Isı rölesi için trafonun en yüklü sargısı seçilmelidir. Yüklü olan trafo sargısının ve primer sargısı fazına bağlayarak akım yüklemesi ısı rölesi ile sağlanmaktadır. Sıcaklıkta değişken olan hassas yönler direnç ve gösterge devresi akımı sayesinde değişiklik değerini göstermektedir. 

Isı Rölesinin Özellikleri

Sonda yuvası kısmına yerleştirilmesi gereken sıcaklığı duyarlı direnç haline getiren ve direnç değerlerini belirleme de sıcaklık rölesi etkin bir rol oynamaktadır. Sıcaklığa göre direnç değerlerinin artırılması ve ölçülmesine faydası bulunan ısı rölesi bu yönüyle de oldukça önemli bir yapıya sahiptir. Sıcaklık rölesi akülü sistemlerin yanında yer alan kondansatörlü besleme yapan düzenekler ile çalışması özellik bakımından önemli bir özellik olarak görülmektedir. Denge sağlama faydası sayesinde oldukça etkin bir şekilde alan sağlaması yapmaktadır.

Sıcaklık Rölesinin Kullanım Yerleri

Kullanım alanları bakımından transformatör merkezi, sargı sıcaklığı ölçülmesinde kullanılan ısı kontrolü sağlayan, güç transformatör yağ akımında kullanılmaktadır. Bunların dışında alternatör de de kullanımına uygundur.

Sıcaklık Kontrol Cihazlarını İncelemek için buraya tıklayın.

Son Yazılar

pikosis.com - Türkiye'nin Online Elektronik Alışveriş Sitesi

Türkiye'nin elektronik pazaryeri Pikosis, ürün çeşidi, avantajlı fiyatları ve %100 güvenli alışverişe olanak sağlayarak kurulduğu 2010 yılından bu yana alışveriş tutkunlarının en çok tercih ettiği online alışveriş sitelerinden biri olmaya devam ediyor.

İster bireysel ister kurumsal müşteri olun, pikosis'in avantajlı ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik toplu siparişlerinizde size özel iskontolarımızda mevcuttur. pikosis.com IOS ve Android mobil uygulamaları ile alışveriş yapmak, son derece hızlı ve kolay.

Pikosis Andorid Uygulaması Pikosis Apple Uygulaması
İnternette Güvenli Alışveriş © Copyright 2018, Pikosis Elektrik Elektronik Sistemleri Tic. Ltd. Şti. | Her Hakkı Saklıdır.